İç çamaşırı seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

person Yazar: hesapliicgiyim.com list Kategori: İç Giyim Ürünleri Tarih: comment Yorum: 0 favorite İzlenme: 219

Çok eski çağlardan bu yana kullanılan iç çamaşırı bir kadına kendini güzel hissettiren giyim ürünlerinin en başında gelmektedir. Doğru seçilmiş bir iç çamaşırı kadına hem güvenini kazandırır, hem de seksapalitesini ortaya çıkarır.

Peki bir kadın için bu kadar önemli olan iç çamaşırını seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

.

İşte bu konuda sizlere ufak tüyolar.

- En önemli nokta pamuk ve sentetik kumaştan üretilmiş iç çamaşırı kullanmanızdır. Böylelikle teninizin rahat nefes almasını sağlayarak tahriş olmasını önlersiniz.
 
- Naylon oranı yüksek iç çamaşırı giyilmesi terlemeyi arttırarak mantar riskini yükseltecektir. Özellikle yaz aylarında sık sık iç çamaşırınızı değiştirmek ve kaliteli ürünler tercih etmek bu riski ortadan kaldıracaktır.

- Spor yaparken sporcu sütyeni ve şorttan oluşan sütyen takımları tercih etmeniz spor esnasında kendinizi çok daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

- Sütyen seçerken bedeninize uygun sütyen tercih edin. Bedeninizden ufak sütyen kullandığınızda hem sizi rahatsız edecek hem de ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkacaktır. Göğüslerinizi büyük göstermek adına bedeninizden büyük sütyen tercih etmeniz durumunda ise uzaktan hoş gözükse de yakından büyük beden sütyenden ortaya çıkan boşluklar hoş olmayan bir görüntü sergileyecektir.

- Göğüslerinizi daha dolgun ve dik göstermek için destekli (push-up) sütyen veya balkon sütyen tercih edebilirsiniz.

- Göğüslerinizi daha küçük göstermek için de minimiser diye adlandırılan sütyen çeşidini tercih edebilirsiniz.

- Tercih edeceğiniz dikişsiz iç çamaşırı hem elbisenizle uyumlu ve hoş duracak, hem de sizi rahatsız etmeyecektir.

- Hareket kabiliyetinizi engellemeyen ve kalçanızı tamamen saran bir külot istiyorsanız brief diye adlandırılan külotlatları tercih edebilirsiniz.

- Düşük belli kıyafetler, etek, şort veya pantolon ile kullanmak için bikini külotları tercih etmeniz yerinde olacaktır. Ancak bikini külotları ince kumaşlarla kullanmamaya özen gösteriniz.

- Etek, kot veya ince kumaşlı ürünlerle kullanmak için boxer külot tercih edebilirsiniz. Boxer külotlar hem rahat hem de dikişsiz olmaları sebebiyle iz yapmaz.

- Kıyafetlerinizin altından çok fazla belli olmayan bir model düşünüyorsanız G-String tercih edebilirsiniz. G-String'ler ince kumaşlı kıyafetlerde ve gece elbiselerinde rahatlıkla kullanılabilir.

- Bikini veya string tercihiniz değilse dar kıyafetlerle kullanmak için tanga tercih edebilirsiniz. Tanga bikini ve string arası bir model olduğu için giymeye alışık değilseniz dantelli modelleri tercih etmeyiniz.

- Seksi gözükmek isteyen bayanların öncelikli tercihi dantelli iç çamaşır modelleri olmalıdır. Dantelin cazibesi ve ufak bir dekoltenin yardımıyla baş döndürücü olmak mümkündür.

- Aldığınız iç çamaşırı size kendinizi iyi hissettirmelidir. Bir iç çamaşırı vücudu kapatıcı değil, ön plana çıkaracak türden olmalıdır. İç çamaşırı alırken vücudunuza uyumlu ve ön plana çıkaracak iç çamaşırını tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır.

- Pahalı iç çamaşırı her zaman iyi olduğu anlamına gelmez ve bu ürünlere ödenen paralar genelde markaya ödenen paralardır. Bu yüzden pahalı markaları tercih etmek yerine sizi rahat hissettirecek kaliteli ürünlere öncelik tanımak hem bütçenizi hem de sizi rahatlatacaktır.

- Ve en son olarak da kullanacağınız iç çamaşırının üzerinizde hoş durması ve güzel gözükmesi için kıyafetinizle uyumlu renklerde olmasına özen gösteriniz.

Yorumlar

Herhangi bir yorum bulunmuyor!

Yorumunuzu yazın

Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık